Kas yra endokanabinoidinė sistema?

Labai svarbi Jūsų sveikatai.

Žmogaus organizmas susideda iš kelių skirtingų sistemų, įskaitant kraujotakos sistemą, virškinimo sistemą, kvėpavimo sistemą ir kaulų sistemą. Kiekviena iš šių sistemų atlieka savas specifines fiziologines funkcijas ir jos veikia kartu, kad Jūsų kūnas būtų tvarkingas. Tačiau yra dar viena sistema, apie kurią galbūt dar negirdėjote.

Po kelių dešimtmečių tyrimų, tyrinėdami kanapių poveikį organizmui, mokslininkai neseniai atrado biocheminį procesą, vadinamą „endokanabinoidine sistema“ arba ECS. Tyrimų rezultatai, kurie buvo pripažinti vienu ryškiausių šiuolaikinio mokslo proveržių, patvirtino, kad ECS vaidina lemiamą vaidmenį reguliuojant homeostazę.

Homeostazė yra koncepcija, pagal kurią dauguma biologinių sistemų aktyviai dalyvauja organizmo būsenos kontrolės procese siauroje reikšmių srityje. Pagalvokite: mūsų ideali kūno temperatūra nėra per aukšta ar per žema, cukraus kiekis kraujyje nėra per didelis ar per mažas ir pan. Kad mūsų ląstelės veiktų optimaliai, reikia tiksliai suderinti sąlygas.

Mokslo patvirtinimai

ECS tyrimai parodė, kad, be to, kad ši sistema yra homeostazės reguliatorius, tikėtina, jog mūsų organizme ji atlieka gana stiprią apsauginę funkciją.

Bet kaip tiksliai vyksta šis procesas?

ECS yra tinklas, susidedantis iš endokanabinoidų ir kanabinoidinių receptorių. Kanabinoidiniai receptoriai yra ląstelių paviršiuje ir reaguoja į įvairius organizmo procesus. Jie perduoda šią informaciją apie mūsų kūno būseną į ląstelės vidų, atverdami kelią atitinkamam ląstelių atsakui.

Vis dar turite klausimų?

Parašykite mums ir gaukite specialisto konsultaciją